hyundai

Hyundai Motor Company navrhuje výrobné linky v systéme Solid Edge

 

Popredný výrobca automobilov

Popredná kórejská automobilka Hyundai Motor Company, so svojou víziou „Innovation for Humanity“ , usilovne pracovala na zvyšovaní kvality a výraznom zvyšovaní hodnoty svojej značky. Spoločnosť získala ocenenie od popredných medzinárodných organizácií a bola vybraná ako značka Top 100 za dva po sebe nasledujúce roky. Spoločnosť sa etablovala ako globálny výrobca automobilov.

Spoločnosť Hyundai Motor Company investuje päť percent svojho predaja do výskumu a vývoja s cieľom zvýšiť konkurencieschopnosť, dosiahnuť vysokú kvalitu a vytvoriť produkty a technologické možnosti, ktoré uspokoja zákazníkov. Výsledkom bolo, že v apríli 2004 sa model Sonáta, stredne veľké osobné auto, umiestnilo na prvom mieste v prieskume JD Power o kvalite automobilu. V rebríčku značiek sa spoločnosť umiestnila na siedmom mieste a predbehla značky ako Toyota, Mercedes Benz a BMW, zatiaľ čo v sa v rebríčku spoločností umiestnila na druhom mieste spolu s Hondou. Tieto ukazovatele, spolu s úspechom spoločnosti medzi spotrebiteľmi naznačujú úroveň kvality a technológie, ktoré sú uznávané na celom svete.

dve auta

 

Navrhovanie montážnych liniek

Konštrukčný tím pre automatizáciu spoločnosti Hyundai Motor Company pozýva systém Solid Edge® od spoločnosti Siemens PLM Software, pre návrh montážnych liniek karosérií. Inžinieri používajú Solid Edge ako 3D CAD softvér na modelovanie pracovných ostrovov, montážnych liniek a 3D rozmiestnenia továrne. Spoločnosť si vybrala Solid Edge pre jeho jednoduché používanie pri objemovom modelovaní, ako aj pre efektívnosť tvorenia 2D výkresov a integrovanú správu dát.

Spoločnosť Hyundai si nepretržite osvojuje nové funkcie systému Solid Edge, ako napríklad modelovanie veľkých zostáv. Najnovšia verzia Solid Edge umožňuje rýchle vytváranie výkresov, pribúda funkcia náhľadu pri správe dát poskytuje úplnú kompatibilitu s inými 2D formátmi (AutoCAD, JT ™, NX ™ atď.). Do knižnice dielov tiež pribúda vylepšená možnosť vyhľadávania súborov a výkresov.

Spoločnosť Hyundai použila Solid Edge na štandardizáciu mnohých konštrukčných úloh. Šatandardizácia bola vykonaná postupne, počnúc súčiastkami, potom sa presunula k dielom od dodávateľov, výrobným ostrovom a nakoniec k výrobným linkám. Spoločnosť tiež požíva Solid Edge na overenie práce robotov.

Huyndai suv

 

Rýchlejší vývoj, nižšie náklady

Používaním 3D modelov Solid Edge, je spoločnosť Hyundai Motor Company schopná vopred overiť a výrobné operácie, ešte počas fázy návrhu. To umožňuje zvýšiť kvalitu návrhov, minimalizovať opakujúce sa úlohy,  zvýšiť kvalitu výrobkov a skrátiť vývojový cyklus.

„Použitím Solid Edge-u ako 3D CAD-u s design manažmentom, sa nám podarilo účinne znížiť čas návrhu a náklady,“ hovorí Jung Hyun Seok, asistent manažéra, tímu automatizácie dizajnu. „Okrem objemového modelovania, používame analýzu a simuláciu aj na optimalizáciu každej výrobnej fázy.“

Ďalšou výhodou Solid Edge je schopnosť vytvoriť optimalizovaný proces na školenie nových zamestnancov. V budúcnosti plánuje tím automatizácie spoločnosti Hyundai Motor Company implementovať analýzu metódou konečných prvkov a tiež zvažuje implementáciu riadenia životného cyklu produktu (PLM).

 

Hyundai osobné

 

Zdroj: Siemens PLM – Case Study – Hyundai-Motor-Company-cs-17177-A9