golf callaway

Aj vaša golfová palica Callaway sa zrodila v systéme NX 

 

Líder odvetvia

Na celom svete je 60 miliónov golfistov a všetci, či už sú to víkendoví, kvalifikovaní amatéri alebo vysoký profesionáli, všetci hľadajú spôsoby, ako vylepšiť svoju hru. Až donedávna však jediným spôsobom, ako to urobiť, bolo zaplatiť si hodiny golfu a trénovať.

Callaway Golf prišiel s druhým spôsobom: Vylepšiť golfové palice. Pred asi 20 rokmi vyvíjal a spoločnosť väčšinou pokusom a omylom. Callaway mal veľa dobrých dizajnérov a inžinierov so znalosťami toho, čo bolo pre výrobu golfovej palice žiadúce, ale nechápali, ako aplikovať tieto poznatky, inak, ako výrobou prototypov.

Potom prvý krát v histórii Callaway najal niekoľko inžinierov a stal sa prvou spoločnosťou v tomto odvetví, ktorá vážne investovala do strojárstva. Spoločnosť použila technológiu vyvinutú v leteckých programoch na vytvorenie vyššej kvality svojich palíc. Táto investícia nielen zmenila priemysel, ale pomohla aj predpovedať budúcnosť spoločnosti.

„Začali sme byť schopní simulovať správanie golfovej palice predtým, ako sme vytvorili prototypy,“ hovorí Alan Hocknell, senior viceprezident pre výskum a vývoj (R&D) v Callaway Golf. „A vylepšili sme naše dizajnové možnosti pomocou NX CADu. Všetky tieto veci sa spojili, aby nám poskytli súbor nástrojov, ktoré sme nikdy predtým nemali. “

muž za laptopom

Urýchlenie návrhu palíc, prototypovanie a testovanie

Keď sa priemysel posunul k tomuto inžiniersko-centrickému prístupu, zvýšila sa rýchlosť predstavovania nových produktov na trh. Bola to výzva pre spoločnosti, aby urýchlili proces navrhovania. Napríklad len v posledných rokoch životný cyklus golfovej palice v Callaway, prešiel z dvoch až troch rokov na 10 až 16 mesiacov. Výsledkom bolo, že spoločnosť potrebovala softvérovú platformu, ktorá by jej umožnila rýchlo a presne navrhovať, prototypovať a testovať výrobky.

Callaway Golf sa obrátil na spoločnosť Siemens PLM Software, aby jej poskytla nástroje na vyriešenie týchto problémov. Dizajnéri používali softvér NX ™ pre počítačom podporovaný návrh (CAD) na vymýšľanie zložitejších palíc; inžinieri použili NX CAE na analýzu hrúbky čela palice; strojníci používali NX CAM na výrobu prototypov a všetci používali softvér Teamcenter® na riadenie celého procesu.

Siemens PLM Software nám umožňuje navrhovať na oveľa presnejšej úrovni, čo nám pomáha lepšie komunikovať túto presnosť s našimi dodávateľmi,“ vysvetľuje Hocknell. „Tiež nám to umožňuje prepojiť naše simulačné údaje s CAD modelmi, s našimi prototypovými údajmi a dokonca aj s našimi testovacími údajmi. A preto dosahujeme oveľa presnejší a rýchlejší proces. “

Hocknell poznamenáva: „Nikdy by sme neboli schopní dosiahnuť úroveň vlastností produktu, ktorú máme, bez toho, aby sme nemali také možnosti dotiahnuť dizajnový detail, aký máme dnes. Presnosť, s akou navrhujeme, je skutočne neuveriteľná v porovnaní s tým, čo bolo napríklad pred piatimi rokmi. “

golf

Preskúmanie nových možností

Callaway investuje množstvo financií do výskumu a vývoja. Preto nieje prekvapením, že spoločnosť vyvinula palice, ktoré sú ľahšie na švih, rýchlejšie pri údere loptičky a uľahčujú zasiahnutie správneho miesta na loptičke. Prístup spoločnosti Callaway skutočne vyvolal v tomto odvetví inovačný závod.

Napríklad, Callaway významne vylepšil svoje palice pomocou viacerých materiálov, aby získal výhodu v umiestnení váhy v hlave palice. Najnovšou vymoženosťou je možnosť posunúť umiestnenie závažia v hlave, tak, aby sa prispôsobilo švihu každého golfistu.

 

golfová palica

V popredí inovácií

Napriek rastúcej komplexnosti, vedie spoločnosť Callaway Golf ako priekopník v odvetví. Callaway sa usilovne snaží navrhovať, prototypovať a testovať tak, aby posunul a optimalizoval hlavy golfových palíc až na hranu.

Golfové palice Callaway sú známe tým, že sú schopné presného úderu. Golfisti to vidia ako výhodu. Udrieť na veľkú vzdialenosť s presnosťou a kontrolou, aby mohli bodovať o niečo lepšie. „Naše palice sa používajú aj na najprestížnejšej PGA Tour,“ hovorí Hocknell. „Potrebujeme navrhovať podľa ich požiadaviek. Drsnejšie prostredie je pre naše palice skutočne skvelým testovacím miestom. Myslíme si, že robíme dobrú prácu pri navrhovaní, pre celý golfový trh. “

 

callaway

 

 

Zdroj: Siemens PLM – Case Study – Callaway-Golf